Aplikácia vykurovacích rohoží a vykurovacích filmovRozličné podlahy, rôzne technológie

vykurovaci-film-vykurovacia-rohoz-350x195
Pri navrhovaní tenkovrstvového podlahového vykurovania je pri výbere technológie potrebné zohľadniť povrch, ktorý sa má pokryť.

Skupina spoločností BVF-CALEO vyrába a inštaluje špeciálne vyvinuté výrobky pre všetky krytiny. CALEO vykurovací film je skutočne zložitejšia a modernejšia technológia ako vykurovacie rohože resp. vykurovacie káble. Avšak kôly svojmu PET úprave nie je vhodný pod priamo lepené krytiny. V prípade plávajúcej podlahy je však možné vykurovací kábel, vykurovaciu rohož zakryť iba pomocou hrubšej vrstvy vyrovnávacieho podkladu. Z tohto dôvodu je potrebná zodpovedná voľba podlahového vykurovania s následnou optimálnou podlahovou krytinou – k lepenej podlahe vykurovaciu rohož, k plávajúcej podlahe vykurovací film.

Aký je rozdieľ medzi elektrickým vykurovacím filmom a vykurovacou rohožou?

  • Vykurovací film: Priamo výhrevné vykurovanie pod laminátové podlahy

    Laminátové podlahové krytiny sú tenké (8 – 10 mm), prenášajú teplo, ale nie sú to dobré tepelné vodiče, takže môžu menej kompenzovať vzdialenosť 80 mm medzi vykurovacími káblami. Pri zahrievaní týchto krytín sa zamerajte na nízku teplotu a najväčšiu možnú plochu na odvádzanie tepla. Technológia vykurovacích fólií CALEO zaisťuje rovnomerné odvádzanie tepla po celej ploche, takže na podlahe nie sú pnutia, studené a teplé miesta.

  • Vykurovacia rohož:  Dlažba, Kameň, Vinyl, Koberec

Prečo je elektrická vykurovacia rohož jediným ohrevom lepených krytín v tenkej vrstve? Odpoveď je jednoduchá. Pretože lepidlo na dlaždice ani samonivelačná hmota sa neviažu na vykurovaciu fóliu. Podkladová vrstva sieťky vykurovacej rohože umožňuje, aby lepidlá priľnuli priamo k betónovému podkladu. Lepidlo aj dlaždica sú dokonalými tepelnými vodičmi, ktoré rýchlo vyrovnávajú vzdialenosť 80 mm medzi vykurovacími káblami a zaisťujú homogénnu teplotu na vyhrievanej podlahe.

Dôležité informácie: Vykurovacia fólia a predchádzajúce výrobky vyhrievacej fólie nie sú vhodné na vyhrievanie priamych obkladov alebo iných lepených krytín. Celý povrch vyhrievacej fólie je PET vrstva, čím vytvára nepotiahnutý povrch! Výhradnou technológiou pre podlahové vykurovanie pod priamym lepením je elektrická vykurovacia rohož BVF H-MAT, ktorá sa používa aj v systéme CALEO REG. Systém vykurovacích fólií pre lepené keramické dlaždice sa môže používať iba v systéme CALEO EFFICIENT s vložením medzivrstvy, ktorú je možné umiestniť, tj. betónový podklad.

Ismerje meg az eredeti CALEO fűtőfilmet!