Termostaty k vykurovacím filmomProgramovateľné ovládanie po izbách

Heato8
Ovládanie podlahových a stropných vykurovacích systémov založených na technológií vykurovacích fólii iba pomocou termostatu s dvojitým senzorom.

Ovládanie podlahového a stropného vykurovania technológiou vykurovacích filmov, je možné iba s termostatom s dvomi senzormi. Elektrické povrchové vykurovacie systémy je možné ovládať termostatmi s rôznym prevedením a inteligenciou. Bezpečné a hospodárne ovládanie je možné iba s termostatmi s dvoma senzormi, navrhnutými pre podlahové  a stropné vykurovanie. Pre naše systémy BVF CALEO  formou vykurovacích filmov je možný výber z 3 rôznych cenových kategórií termostatov.

Úloha podlahového senzora vo vyhrievanej podlahe

Krytina je plocha na prenos tepla podlahového kúrenia. Funkcia podlahového senzora je podobná zmiešavaciemu ventilu používanému v konvenčných systémoch podlahového vykurovania, ktorý reguluje vstupnú teplotu iba s väčšou presnosťou a jednoduchosťou / spoľahlivosťou. Skutočná teplota podlahy má vplyv na pohodlie a prevádzkové náklady vykurovacieho systému. Ak je systém podlahového vykurovania obmedzený alebo prevádzkovaný pri nesprávnej teplote, jeho rozptyl tepla bude mimo optimálneho rozsahu emisií tepla a v konvenčných systémoch podlahového vykurovania sa môže vyskytnúť prach. Vysoké teploty podlahy môžu z dlhodobého hľadiska spôsobiť napätie v krytine a v spojoch.

Na akú teplotu sa zohreje podlaha a kde je nutné ju limitovať?

Podlahové vykurovania podliehajú celosvetovo uznávaným normám, či sú to elektrické, vykurovacími filmami alebo teplovodné.

Príslušné odporúčanie pre obývačku, spálňu, jedáleň obmedzuje povrchovú teplotu podlahy na 29°C. V kúpeľniach a v ostatných mokrých miestnostiach táto hodnota môže dosiahnuť aj 32-34 °C. V miestnostiach kde podlahové vykurovanie nemôže fungovať ako nezávislé kúrenie, odporúča sa ďalšie doplnkové vykurovanie (v ojedinelých prípadoch). Limitovaná teplota našich termostatov sa riadi týmito celosvetovo akceptovanými hodnotami. Samozrejme od týchto teplôt je možné sa odchýliť, záporným smerom pokiaľ má budova mimoriadne nízku energetickú náročnosť (pasívny dom).

Výhody zónového riadenia, riadenie až 8 miestností z jedného bodu

BVF Heato központi zónavezérlés

Systémy CALEO s vykurovacími filmami majú v každej miestnosti vlastní okruh s individuálnym riadením. Ponúka riadenie na vysokej úrovni, a bezpečnosť. Prečo je tak bezpečné? Pretože v prípade akejkoľvek poruchy je kúrenie vo všetkých ostatných miestnostiach funkčné. Toto v prípade centrálneho plynového alebo elektrického kotla nie je možné, pretože bez výroby tepla a cirkulácie bude celá budova bez tepla.

Dobre navrhnutý systém podlahového vykurovania môže mať aj 6-8 vykurovacích okruhov, takže je reálna potreba ovládania všetkých zariadení z jedného miesta. Neustála inovácia a vývoj produktov. Riadenie vykurovacích systémov CALEO a elektrických systémov BVF ponúkajú stále maximum. Najnovšia rada BVF Heato produktov vám ponúka možnosti aby riadenie vykurovania sa stalo ojedinelým zážitkom. Pri maximálnom komforte a energetickej úspore vám zabezpečí aj diaľkový dozor. Na rozdiel od automatizačných systémov je implementácia rýchla a jednoduchá, všetko čo je potrebné je aktívny internet a wifi router. Budúcnosť sa začala!

Spoznajte ovládanie vykurovania