BVF H-MAT 100-150 SeriesElektrická vykurovacia rohož pre lepené obklady

BVF H-MAT

Hrúbka elektrickej vykurovacej rohože BVF H-MAT je iba 3,8 mm, preto na rozdiel od klasických vykurovacích káblov zabezpečuje plnohodnotné a komfortné podlahové vykurovanie bez zvýšenia úrovne podlahy, keďže aspoň v rovnakej hrúbke je potrebné aplikovať lepidlo na dlažby alebo vrstvu vyrovnávacieho poteru.

Rozmery hotového produktu sú 1 – 12 m2. Po pokládke možno ihneď uviesť do prevádzky a vďaka 2,5 m-vému nainštalovanému prípojnému káblu možno pripojiť k termostatu. Pomocou technológie Twin-conductor sa vyžaduje pripojenie iba na jednom konci.

Obkladanie je jednoduché

Elektrické vykurovacie rohože BVF H-MAT nevyžadujú špeciálne poradie vrstiev pri obkladaní. Odporúča sa vopred vyrovnať podklad, možná je však aj priama inštalácia pomocou flexibilného lepidla na dlažby.

Flexibilný povrch sa ľahko prispôsobí rozmerom pôdorysu miestnosti. Šírka 50 cm je teda iba rozmerom balenia. Samolepiaci povrch spoľahlivo upevní vykurovací prvok pred začatím obkladania.

Rýchla realizácia

Dvojžilové vykurovacie rohože BVF H-MAT sa pripájajú iba na jednom konci. Ich projektovanie je jednoduché bez zložitého predbežného plánovania, nevyžadujú špeciálne poradie vrstiev iba tepelnú izoláciu podkladu v súlade s platnými normami v záujme skutočne hospodárnej prevádzky. Možno ich vkladať priamo do betónového poteru a zakryť vrstvou lepidla na dlažby alebo vrstvou vyrovnávacieho poteru.

Bez potreby údržby

Vykurovacie rohože BVF nevyžadujú údržbu ani skryté záručné revízie. Po inštalácii/odovzdaní ich možno okamžite uviesť do prevádzky a vďaka viacnásobnej izolácii fungujú úplne nezávisle od vplyvov prostredia (napr. vlhkosť betónového poteru, pretrhnutie potrubia).

Obnoviteľná energia

Ako všetky produkty BVF aj produktový rad vykurovacích rohoží je kombinovateľný s obnoviteľnými zdrojmi energie. Energetické požiadavky budov na vykurovanie možno vypočítať rovnako ako spotrebu vykurovacieho systému. Získajte viac informácií o solárnych systémoch pre kompletnú náhradu nákladov na vykurovanie.

  1. Lepený obklad
  2. Flexibilné lepidlo na dlažbu (4 – 6 mm)
  3. Vykurovacia rohož BVF H-MAT
  4. Tepelne izolovaný betónový poter
BVF H-MAT rétegrend

BVF 701Programovateľný izbový termostat

BVF 701

Riadenie elektronického podlahového vykurovania sa v každom prípade uskutočňuje dvojsenzorovým termostatom. Termostat vykonáva meranie a súčasne udržiava optimálnu teplotu podlahy (podlahový senzor), pričom integrovaný senzor (vzdušný) udržiava požadovanú izbovú teplotu.

Limity výkonu: 100W / 150W / m2
Rozmery:  do 1-12 m2
Zapojenie: 2,5 m studené vedenie
Hrúbka: 3,8 mm
Vnútorná izolácia: Dvojitá izolácia
Vonkajšia  izolácia: Fluóropolymer
Odporúčané riadenie: BVF 701, Heato9
Certifikát: CE

Návod na inštaláciu

Návod na používanie

Realizácia vykurovacej rohože

Rozmery a ceny vykurovacej rohože