Zistite viac o vykurovacích filmoch CALEO

Realizácia systému je kdekoľvek možná do 1 pracovného dňa

Náš ultra tenký systém podlahového vykurovania pozostáva z dvoch inovatívnych vykurovacích prvokov: vykurovacieho filmu CALEO CNT 80-130 vykurovacej rohože BVF H-Mat 100-150. Systém CALEO REG poskytuje jedinečnú možnosť pre moderné stavebníctvo. Vďaka nemu možno kdekoľvek vytvoriť plnohodnotný alebo doplnkový systém podlahového vykurovania.

Vykurovacie filmy a vykurovacie rohože sa ukladajú bezprostredne pod obklad alebo betónový poter.

XPS hőszigetelő
CALEO  fektetése

Realizácia systému podlahového vykurovania CALEO REG je možná aj dodatočne bez zvýšenia úrovne podlahy. Systém s betónovým poterom oproti bežnému podlahovému vykurovaniu uchováva teplo iba minimálne, preto ohrev nie je otázkou hodín, skôr len minút. Náš systém podlahového vykurovania s vykurovacím filmom si v každom prípade vyžaduje zákazkové projektovanie na základe energetických a pôdorysných parametrov danej budovy alebo miestnosti. V prípade určitých druhov stropov môže byť odporúčané špecifické poradie vrstiev.

Systém plnohodnotného podlahového vykurovania až do -20 °C! Keďže výkony vykurovacích prvkov systému podlahového vykurovania CALEO REG sú dostupné s rôznym výkonom, naši odborníci vo fáze projektovania vypracujú kalkuláciu energetiky pre vykurované budovy alebo miestnosti. Naše vykurovacie prvky s nižším výkonom sú samozrejme vhodné aj na doplnkové a komfortné vykurovanie.

Rôzne obklady s odlišným upevnením, pokladaním alebo lepením si vyžadujú použitie rôznych vykurovacích prvkov.

Vykurovací film: Laminované podlahy sú tenké (8 – 10 mm), teplo síce prepúšťajú, ale nie sú dobrými tepelnými vodičmi, a preto 80 mm-vý priestor medzi vykurovacími káblami by sotva vedeli vykúriť. Pri vykurovaní týchto obkladov sa treba snažiť o nízke teploty a čo najväčšiu plochu na odovzdávanie tepla.

  • Laminovaná podlaha (do 5 – 12 mm) – Plávajúca podlaha (do 5 – 12 mm)

Vykurovacia rohož: Prečo sa na vykurovanie lepených obkladov pri nízkej skladbe používa výlučne elektronická vykurovacia rohož? Odpoveď je jednoduchá. Ani lepidlo na dlažby, ani vyrovnávací poter totiž nepreniknú cez vykurovací film. Sieťová konštrukcia vykurovacej rohože umožňuje prilepenie lepiacich materiálov bezprostredne k betónovému poteru.

  • Dlažba – Dlaždica – Žulový obklad – Keramický obklad – Vinyl – Zámkový vinyl – Podlahový koberec
  • Suchý, hladký a bezprašný podklad
  • Štandardné sieťové napätie 230 V
  • Obklad vhodný pre podlahové vykurovanie
  • Cenová ponuka vydaná našimi odborníkmi

Rozdiel je v spôsobe inštalácie a schopnosti uchovávania tepla u 4 – 6 cm-ového betónového poteru. V prípade niektorých stavebných konštrukcií by bolo možné odporučiť podlahové vykurovanie s uchovávaním tepla, pričom pri iných stavbách sa zas odporúča predchádzať možnému prehriatiu v dôsledku uchovávania tepla. Prehriatím rozumieme stav, keď po dosiahnutí  želanej teploty vyhriaty betón naďalej odovzdáva teplo. Stálu pohodu však dokážu zabezpečiť často iba systémy podlahového vykurovania s uchovávaním tepla. Nechajte si poradiť od našich odborníkov.

Kompletná realizácia vykurovacieho systémuZa 4 – 8 pracovných dní kdekoľvek na Slovensku.
Pozrite si naše video o realizácii vykurovacieho systému!

Prečo je CALEO primárnym systémom podlahového vykurovania pri renováciách?

Riadenie podľa miestností

Jedným z najväčších výhod systému CALEO REG je rýchly ohrev (pomalé ochladzovanie). Programovateľnosť je maximálne využitá, keďže už po 35 – 40 minútach sa začne odovzdávať teplo. Každá miestnosť predstavuje samostatný vykurovací obvod a naše programovateľné a inteligentné riadenie vám umožní nastaviť si v nich pohodlie tak, ako to naozaj potrebujete.

Rozšírená záruka

Založené v roku 1990. Firemná skupina BVF-CALEO so stabilným zázemím vám poskytne záruku výrobcu a oficiálnu slovenskú záruku. Na naše vykurovacie systémy poskytujeme rozšírenú záruku 5 + 5 rokov. Objednávkou služby CALEO Assistance si môžete predĺžiť záruku o ďalších 5 rokov. Zistite viac

Rýchly ohrev

Nie v každom prípade je potrebné, aby sa prehrial 4 – 6 cm-vý betónový poter. Systém s betónovým poterom oproti bežnému podlahovému vykurovaniu uchováva teplo iba minimálne, preto ohrev nie je otázkou hodín, skôr len minút. Vďaka nemu môžete kdekoľvek vytvoriť samostatný alebo doplnkový systém podlahového vykurovania.

Možnosť dodatočnej realizácie systému

Náš ultra tenký systém podlahového vykurovania pozostáva z dvoch inovatívnych vykurovacích prvokov: vykurovacieho filmu CALEO CNT 80-130 a vykurovacej rohože BVF H-Mat 100-150. Systém je vysoký iba 4 – 6 mm, preto nedochádza k zvýšeniu úrovne podlahy. Inštalácia je možná aj v priebehu výmeny obkladu.

Kalkulačka
predpokladané náklady

Údaje o tepelnej izolácií

Obytná plocha

Vypočítaný výkon
Max. výkon

Maximálny inštalovaný výkon vykurovacieho systému a súčasne potrebný na nezávislé kúrenie. Uvedená hodnota platí pre všetky vykurovacie okruhy, ktoré pracujú súčasne.

Vypočítaná spotreba energie
Spotreba

Uvedená hodnota je maximálna spotreba energie vykurovacieho systému v rovnakom čase, ak všetky vykurovacie okruhy (miestnosti) pracujú súčasne. Tieto informácie môžu byť pre vás dôležité pre potrebu rozšírenia elektrickej siete.

Vypočítané náklady
Investičné náklady

Cena dodávky vykurovacieho systému na kľúč, ktorá zahŕňa celkové náklady na materiál a prácu.

Vypočítaný výkon fotovoltaického systému
Fotovoltaika (voliteľná)

Výkon (voliteľného systému) fotovoltaických panelov potrebný pre 0-vé náklady na vykurovanie.

Pred inštaláciou systému fotovoltaických panelov odporúčame energetickú modernizáciu budovy!

Hodnoty vypočítané online systémom slúžia iba na informáciu. Získané výsledky nepredstavujú profesionálny výpočet energie ani ponuku.

Prvky systému podlahového vykurovania CALEO REG

1. Pre laminovanú podlahu a plávajúcu podlahuVykurovací film CALEO Premium 80-130

CALEO CNT Smart

Produktový rad vykurovacích filmov CALEO 80-130 na rozdiel od bežných vykurovacích fólií a „infra fólií“, ako líder na trhu zodpovedá európskym požiadavkám a normám. Zabezpečuje mimoriadne hospodárnu a bezpečnú prevádzku. Životnosť vykurovacích filmov prémiovej kategórie CALEO je neobmedzená, poskytujeme záruku výrobcu a oficiálnu slovenskú záruku.

Poradie vrstiev

2. Dlažba, kameň, vinyl a iné lepené obkladyVykurovacia rohož BVF H-MAT 100-150

BVF H-MAT

Hrúbka elektronickej vykurovacej rohože BVF H-MAT je iba 3,8 mm, preto na rozdiel od klasických vykurovacích káblov zabezpečuje plnohodnotné a komfortné podlahové vykurovanie bez zvýšenia úrovne podlahy. Je dokonale vhodný na vykurovanie takmer všetkých druhov obkladov, keďže sa vloží do lepidla na dlažby alebo vrstvy vyrovnávacieho poteru. Je dostupná s dvomi výkonmi podľa užívania a energetických požiadaviek budovy.

Poradie vrstiev

3. Certifikované montážne pomôcky a izolačné materiályBVF-CALEO ACCESSORIES

Veríme, že dobré a hospodárne fungovanie nie je schopnosťou produktu, ale predovšetkým vhodne vypracovaného systému. Vykurovací systém nie je len vykurovacím prvkom, tvoria ho obklady, prvky navrstvené v správnom poradí a vysokokvalitné montážne pomôcky. Neobmedzenú životnosť a bezpečnú prevádzku možno dosiahnuť iba používaním certifikovaných montážnych pomôcok.

4. Voliteľné termostaty a riadiace systémyOd jednoduchých programovateľných termostatov až po riadenie zón cez WIFI

wifi termosztát

V prípade elektrických vykurovacích systémov je každá miestnosť nezávislým vykurovacím okruhom. Vyberte si  riadenie, ktoré najviac vyhovuje vašim nárokom a rozpočtu. Pomocou štandardných programovateľných termostatov možno dosiahnuť významnú úsporu, pričom náš systém riadenia zón a najnovší termostat s WiFi dosahujú lepšie výsledky ako kedykoľvek predtým, pri zachovaní maximálneho pohodlia.

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA: Pasce na zákazníkov a zavádzanie na domácom trhu. Naši zákazníci nám viackrát oznámili, že inštalatéri elektrického vedenia ako aj generálni dodávatelia poskytujú cenové ponuky v mene BVF-CALEO a pri realizácii používajú „infra fólie“ a vykurovacie fólie nízkej kvality a neznámeho pôvodu. V prípade, ak si realizáciu systému s vykurovacím filmom neobjednáte priamo cez náš zákaznícky servis alebo cez online objednávkovú platformu, venujte zvýšenú pozornosť kvalite a značke produktov a kontaktujte našich odborníkov! Kliknite sem pre podrobnejšie informácie o možnostiach použitia elektronického vykurovania a o najnovších technológiách.