Zistite viac o vykurovacích filmoch CALEO

Neviditeľný zdroj teplapriamo pod sadrokartónom

Vykurovacie prvky sú uchytené priamo za sadrokartónom. Vykurovaný sadrokartón sa zohreje aj na 40 – 45 °C, vďaka čomu sa dodá väčšie množstvo tepla na menšiu plochu ako pri dobre rozloženom podlahovom kúrení.

Sadrokartón je výborným tepelným vodičom bez ohľadu na svoju hrúbku, vďaka čomu stropné vykurovanie CALEO DIRECT s vykurovacím filmom zabezpečuje rýchlejší ohrev ako doterajšie technológie, a tým aj presnejšie riadenie.

Je ideálnym riešením pri nízkych investičných nákladoch v takých budovách alebo miestnostiach, v ktorých sú sadrokartónové podhľady súčasťou stavby alebo sú z pohľadu interiérovej architektúry opodstatnené:

  • Rodinné domy z ľahkých konštrukcií
  • Podkrovné izby, povaly
  • Vysokostropné byty
  • Exkluzívne apartmány a hotelové izby
CALEO 1
CALEO 2
CALEO 3
CALEO 4
CALEO 5
CALEO 6

Nie. Vznik konvekčného účinku je totiž podmienený výrazným teplotným rozdielom. Sálavé plošné vykurovanie funguje na báze riadeného odovzdávania tepla (od stropu k podlahe). V uzavretom priestore sa teplota vyrovná a medzi spodnou a vrchnou vrstvou vzduchu je teplotný rozdiel najviac 2 – 3 °C. Stropným vykurovaním možno dosiahnuť maximálny pocit komfortu a rovnakú teplotu vo výške nôh, tela a hlavy.

Pri projektovaní nástenných a stropných vykurovacích systémov CALEO DIRECT sme zohľadnili stavebné normy pre sadrokartón, čo v prípade stropného vykurovania znamená 40 cm-ovú osovú vzdialenosť medzi profilmi. Vykurovací film so šírkou 30 cm beží paralelne s profilmi. Zabudovanie systému v rámci suchej stavby si nevyžaduje špeciálny postup. Zabudovanie vykurovacieho systému je predposledným krokom pred montážou sadrokartónových dosiek.

Hrúbka sadrokartónu môže byť 9 alebo aj 12,5 mm. Z pohľadu materiálu stačí obyčajný, nevyžaduje sa ohňovzdorný sadrokartón. Vo vlhkých miestnostiach nezávisle od vykurovacieho systému sa odporúča používať impregnované sadrokartónové dosky.

CALEO mennyezetfűtés lámpák elhelyezése
Stropné vykurovanie CALEO – umiestnenie svietidiel

Vykurovacie prvky stropného vykurovacieho systému CALEO DIRECT (CALEO 160) nie sú rozmiestnené po celej ploche.

K dodaniu potrebného množstva tepla môže stačiť iba 25 – 45 % plochy. Na zvyšných miestach je možné predpripraviť miesta na zabudovanie svietidiel. Vykurovací film prerežeme na označených miestach a danú osovú vzdialenosť necháme voľnú.

Minimálna montážna výška je 8 cm vrátane sadrokartónu, pričom vykurovací film predstavuje medzivrstvu s hrúbkou iba 1 mm z 8 cm. Ak je potrebné znížiť svetlú výšku, tak pomocou uchytenia závesnými drôtmi možno dosiahnuť zníženie svetlej výšky aj o 40 – 120 cm. Do sadrokartónovej konštrukcie možno použiť 5 – 30 cm hrubú minerálnu vlnu, ktorá môže výrazne zlepšiť tepelnoizolačné hodnoty miestnosti a stropu.

Kompletná realizácia vykurovacieho systémuZa 4 – 8 pracovných dní kdekoľvek na Slovensku.
Pozrite si naše video o realizácii vykurovacieho systému.

Mimoriadne energeticky úsporné a aktívne uchovávanie tepla

Rovnomerná teplota

Teplý vzduch nestúpa nahor. K tomu je totiž potrebný výrazný teplotný rozdiel. Odovzdávanie tepla u stropného vykurovacieho systému CALEO DIRECT sa uskutočňuje výlučne formou sálavého tepla, preto medzi spodnou a vrchnou vrstvou vzduchu je teplotný rozdiel najviac 2 °C. Teplotný rozdiel v prípade bežného alebo radiátorového vykurovania dosahuje hodnotu až 15 – 18 °C.

Assistance

Zvoľte si kvalitu od lídra na trhu! Založené v roku 1990. Jedinečná záruka výrobcu a oficiálna slovenská záruka, ktorú vám poskytne firemná skupina BVF-CALEO so stabilným zázemím. Na naše vykurovacie systémy poskytujeme rozšírenú záruku 5 + 5 rokov. Objednávkou služby CALEO Assistance si môžete predĺžiť záruku o ďalších 5 rokov. Zistite viac

Sloboda pri zariaďovaní interiéru

Menšou nevýhodou podlahového vykurovania je obmedzená povrchová teplota (max. 29 – 31°C), keďže po podlahe chodíme, a tým je obmedzené odovzdávanie tepla. Odborníci sú preto nútení zasahovať do návrhu interiéru, čo obmedzuje slobodu, túžby a predstavy stavebníka (Napr.: nábytok by mal stáť ideálne na nohách a neodporúčajú ani používanie koberca).

Pre stavby z ľahkých konštrukcií

V prípade stavieb z ľahkých konštrukcií je sadrokartónový podhľad súčasťou stavby, a preto nepredstavuje náklad navyše. Produktový rad CALEO CA 160 s jedinečným rozmerom 30 cm a optimalizovaným výkonom sa výborne prispôsobuje moderným stavebným konštrukciám. Môže stačiť aj 25 – 30 % povrchu stropu na zabezpečenie vykurovacie výkonu až do 20 C°!

Kalkulačka - predpokladané náklady

Údaje o tepelnej izolácií

Obytná plocha

Vypočítaný výkon
Max. výkon

Maximálny inštalovaný výkon vykurovacieho systému a súčasne potrebný na nezávislé kúrenie. Uvedená hodnota platí pre všetky vykurovacie okruhy, ktoré pracujú súčasne.

Vypočítaná spotreba energie
Spotreba

Uvedená hodnota je maximálna spotreba energie vykurovacieho systému v rovnakom čase, ak všetky vykurovacie okruhy (miestnosti) pracujú súčasne. Tieto informácie môžu byť pre vás dôležité pre potrebu rozšírenia elektrickej siete.

Vypočítané náklady
Investičné náklady

Cena dodávky vykurovacieho systému na kľúč, ktorá zahŕňa celkové náklady na materiál a prácu.

Vypočítaný výkon fotovoltaického systému
Fotovoltaika (voliteľná)

Výkon (voliteľného systému) fotovoltaických panelov potrebný pre 0-vé náklady na vykurovanie.

Pred inštaláciou systému fotovoltaických panelov odporúčame energetickú modernizáciu budovy!

Hodnoty vypočítané online systémom slúžia iba na informáciu. Získané výsledky nepredstavujú profesionálny výpočet energie ani ponuku.

Prvky nástenného a stropného vykurovacieho systému CALEO DIRECT

CALEO CNT Smart

Šírka 30 cm pre normované upevnenie.Vykurovací film CALEO 160, na rozdiel od bežných vykurovacích fólií a „infra fólií“, ako líder na trhu zodpovedá európskym požiadavkám a normám. Zabezpečuje mimoriadne hospodárnu a bezpečnú prevádzku. Životnosť vykurovacích filmov prémiovej kategórie CNT je neobmedzená, poskytujeme záruku výrobcu a oficiálnu slovenskú záruku.

Poradie vrstiev

2. Certifikované montážne pomôcky a izolačné materiályBVF-CALEO PRÍSLUŠENSTVÁ

Veríme, že dobré a hospodárne fungovanie nie je schopnosťou produktu, ale predovšetkým vhodne vypracovaného systému. Vykurovací systém nie je len vykurovacím prvkom, tvoria ho obklady, prvky navrstvené v správnom poradí a vysokokvalitné montážne pomôcky. Neobmedzenú životnosť a bezpečnú prevádzku možno dosiahnuť iba používaním certifikovaných montážnych pomôcok.

3. Voliteľné termostaty a riadiace systémyOd jednoduchých programovateľných termostatov až po riadenie zón cez WIFI

wifi termosztát

V prípade elektrických vykurovacích systémov je každá miestnosť nezávislým vykurovacím okruhom. Vyberte si  riadenie, ktoré najviac vyhovuje vašim nárokom a rozpočtu. Pomocou normovaných programovateľných termostatov možno dosiahnuť významnú úsporu, pričom náš systém riadenia zón a najnovší termostat s WiFi dosahujú lepšie výsledky ako kedykoľvek predtým, pri zachovaní maximálneho pohodlia.

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA: Pasce na zákazníkov a zavádzanie na domácom trhu. Naši zákazníci nám viackrát oznámili, že inštalatéri elektrického vedenia ako aj generálni dodávatelia poskytujú cenové ponuky v mene BVF-CALEO a pri realizácii používajú „infra fólie“ a vykurovacie fólie nízkej kvality a neznámeho pôvodu. V prípade, ak si realizáciu systému s vykurovacím filmom neobjednáte priamo cez náš zákaznícky servis alebo cez online objednávkovú platformu, venujte zvýšenú pozornosť kvalite a značke produktov a kontaktujte našich odborníkov!