Nábytok na podlahové kúreniePodlaha je súčasťou vykurovacieho systému.

Pri povrchových a podlahových vykurovacích systémoch sa dá povedať, že v najmenšej miere bránia investorovi v jeho predstavách čo sa týka zariadenia nábytkom. Málo ľudí však vie že podlahové vykurovanie priaznivo pôsobí nielen na nohy, ale zvyšuje aj celkový pocit tepla. K dosiahnutiu vynikajúceho komfortu je potrebná dostatočná plocha na odovzdanie tepla, podľa možností s čo najväčšou volnou podlahovou plochou.

K dosiahnutiu maximálneho účinku sa odporúča už pri zariaďovaní výber nábytku na nožičkách. Dostačujúca je už výška 20 mm aby teplo správne unikalo smerom do priestoru, a výška slúžila ako ventilačná medzera medzi nábytkom a podlahou.

Je potrebné vykurovanie aj pod nábytkom?

Áno. V prípade že podlahový vykurovací systém funguje ako samostatné vykurovanie, vynechávajú sa výhradne zabudované časti nábytku ako kuchynská linka, vstavaný šatník, vaňa, sprcha. Podlahové vykurovanie je súčasťou technickej časti objektu, znamená to, že najmenej 30-40 rokov slúži bez zmeny ako zdroj vykurovania objektu. Počas týchto rokov sa zariadenie interiéru niekoľkokrát mení, z tohto dôvodu rozumným plánovaním je možné predísť mnohým nepríjemnostiam do budúcna. V priemere sa dá povedať, že podlahové vykurovanie pokrýva 80-90% podlahovej plochy.

V niektorých miestnostiach ako sú napr.: kúpeľňa alebo kuchyňa táto hodnota môže byť iba 60-70%, pokiaľ je aj na takejto ploche odovzdané  potrebné množstvo tepla na základe stanovených noriem. V prípade doplnkového vykurovania je to trošku iné. V týchto prípadoch naši odborníci sa vedia prispôsobiť nárokom klientov, projektovej dokumentácii, veď nie je cieľom ani očakávaním vyhriatie miestnosti, ale iba dosiahnutie komfortnej teploty podlahovej plochy.