Infračervené vykurovanie použitím infrapaneluMaximálna účinnosť a tepelná pohoda – výlučne od BVF Heating Solutions

Iba predstavivosť kladie medze možnostiam využitia infrapanelov na vykurovanie, keďže ich pripevníte na stenu aj na strop. Či už sa jedná o novostavbu alebo renováciu, infrapanel je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sú nároční na svoje domáce prostredie. Vďaka svojmu minimalistickému dizajnu má neobmedzené využitie v modernom aj tradičnom prostredí.

Montovaním na stropnú konštrukciu (odporúčané z hľadiska tepelnej techniky) je absolútne neviditeľný a nemá vplyv na voľbu nábytku. V prípade použitia v rámci systému odporúčame predovšetkým naše panely v štandardnom prevedení typu BVF NG Series a k doplnkovému vykurovaniu produktový rad PREMIUM Series v prevedení sklo a zrkadlo.

Zverte projektovanie vykurovacieho systému do rúk našich odborníkov alebo využite našu voliteľnú službu realizácie. Cenová ponuka

BVF NG Series

Fungovanie infrapanela

Rozsah tepelného vyžarovania infrapanelov tvorí vykurovací prvok, jeho teplota a špeciálny povrch pre odovzdávanie tepla. Hodnoty odovzdávania tepla panelov BVF NG spadajú do kategórie sálavého vykurovania, do rozmedzia hodnôt FIR (Far Infra Red).

Predmety, ľudské telo a konštrukcia budovy vstrebú vyžarované teplo a keďže sa v uzavretom priestore teplota neustále vyrovnáva, budú ho spätne rovnomerne vyžarovať. Preto je tepelná pohoda o 2 – 3 °C vyššia ako skutočná teplota.

Infrafűtés sepktrum

Používanie a umiestnenie

Infrapanely sa vzhľadom na ich výkon a prevedenie hodia na používanie v domácnostiach a v interiéri. Umiestniť ich možno na stropných konštrukciách alebo na stene vykurovaného priestoru podľa vlastného uváženia a po dimenzovaní výkonu (na základe ponuky odborníka). Dodaný konzol je vhodný na uchytenie aj na šikmej stene.

Pri navrhovaní je potrebné zohľadniť homogénnosť a veľkorozmerné okná i dvere.

Infrapanel elhelyezés

Riadenie a termostat

Infrapanely BVF sú vybavené štandardnou zástrčkou, vďaka čomu ich možno ihneď uviesť do prevádzky, ak nie sú súčasťou systému (napr. mobilný infrapanel). Hospodárna prevádzka vykurovacieho systému si však vyžaduje reguláciu teploty. Všetky termostaty typu BVF sú vhodné na riadenie infrapanelov, od jednoduchého adaptéra až po zariadenia zabezpečujúce vzdialený prístup cez internet. Vyberte si požadovaný model, alebo si nechajte poradiť od našich odborníkov.

fűtűfilm termosztát

Výber produktu

Výkon vykurovacieho systému alebo aj doplnkového vykurovania v každom prípade závisí od množstva tepla prepúšťaného konštrukciou. Každá konštrukcia, stavebný materiál a okno či dvere majú odlišnú schopnosť tepelnej priepustnosti (hodnota U), preto určenie výkonu si vyžaduje výpočet tepelnej straty.

Navrhovanie vykurovacieho systému alebo stanovenie výkonu doplnkového vykurovania je úlohou odborníka.

Požiadajte o bezplatnú cenovú ponuku alebo vyskúšajte našu najnovšiu aplikáciu na výpočet tepelnej straty pre iOS a Android.

BVF HLC

Tepelná pohoda a zdravie

Infračervené vykurovanie nevysušuje vzduch v miestnosti, ale zabezpečuje jeho cirkuláciu. Infrapanely novej generácie NG Series produkujú negatívne nabité IÓNY (ANION EFFECT), ktoré čistia vzduch v miestnosti. Sálavé teplo má mnoho priaznivých účinkov na zdravie. Infrapanely majú bezhlučnú prevádzku.

Oproti tomu klasické konvekčné vykurovanie (elektrické radiátory, nórske žiariče atď.) dosahuje cirkuláciu vzduchu v miestnosti nasávaním spodných vrstiev vzduchu (vírenie prachu) a ohrievaním vrchných vrstiev vzduchu. Infračervené vykurovanie zabezpečuje rovnomernú teplotu v celej izbe.

Infra

BVF Premium Series

BVF NG Series

Jednofarebný hliníkový produktový rad s rámom (Biely – ArcticWhite) pre samostatné a doplnkové vykurovacie systémy s nízkymi investičnými nákladmi. Jeho aktívny povrch sa vplyvom tepla vyduje, a zabezpečí maximálne šírenie tepla a rovnaký pocit pohodlia v celej miestnosti.

BVF NG Series

BVF Premium Series

Prevedenie tvrdené sklo a zrkadlo. Produktový rad PREMIUM je ideálnym riešením pre vykurovanie kúpeľní, exkluzívnych dizajnových miestností alebo obchodných priestorov. Prevedenie bez rámu zodpovedá takmer všetkým trendom zariaďovania interiérov a kvalitatívnym požiadavkám.

Príslušenstvo

BVF kiegészítők

Balenie infrapanelov BVF obsahuje kompletné inštalačné príslušenstvo, vďaka ostatným doplnkom  však môžete zmeniť pôvodné funkcie alebo vytvoriť úplne nový produkt. Mobilný infrapanel alebo  sušič uterákov jednoducho za pár minút.