CALEO DIRECT

INFORMÁCIE O SYSTÉME

 • Vhrevné prvky sú upevnené priamo nad sadrokartónovými doskami. Povrchová teplota sadrokartónu dosahuje 40-45°C, čo umožňuje odovzdanie väčšieho množstva tepla napriek menšej ploche pokrytia v porovnaní so správne nadimenzovaným podlahovým vykurovaním.
 • Sadrokartón bez ohľadu na hrúbku má vynikajúce tepelnovodivé vlastnosti. Stropný vykurovací systém CALEO DIRECT poskytuje rýchlejšie vykúrenie a presnejšiu ovládateľnosť v porovnaní s predchádzajúcimi systémami.
 • Na dosiahnutie vhodného vykurovacieho výkonu je postačujúce 20-40%-né pokrytie stropu s čím získate viac miesta pre osvetlenie resp. pre vybudovanie individuálnych konštrukcii.

APLIKÁCIA

Ideálne riešenie vykurovania v budovách/miestnostiach kde je sadrokartónový strop súčasťou samotnej výstavby, resp. je z architektonického hľadiska oddôvodnené:

 • Montované rodinné domy
 • Podstrešné priestory
 • Byty s vysokou svetlou výškou
 • Exkluzívne apartmány, hotelové izby

PRVKY SYSTÉMU

 • Systém CALEO DIRECT pozostáva z vykurovacieho filmu CALEO CA160/30A, z ovládacích termostatov a zo špeciálnych kvalifikovaných príslušenstiev.

UKÁŽKOVÉ VIDEO REALIZÁCIE

VÝHODY STROPNÉHO VYKUROVANIA

ROVNOMERNÁ IZBOVÁ TEPLOTA

Teplý vzduch nestúpa smerom k stropu. K stúpaniu je nutný značný teplotný rozdiel v miestnosti. Šírenie tepla pri stropnom vykurovacom systéme CALEO DIRECT prebieha cez sálavú zložku tepla, maximálny teplotný rozdiel medzi spodnými a vrchnými vrstvami vzduchu je 2 °C. Daný teplotný rozdiel pri klasických vykurovacích systémoch dosahuje hodnotu 15-18 °C.

SLOBODA INTERIEROVÉHO DIZÁJNU

Miernou nevýhodou podlahového vykurovania je obmedzená maximálna podlahová teplota (29-31 C°), čím je obmedzený maximálny dimenzovateľný teplený výkon. Odborníci pri návrhu systému sú nútený obmedzovať staviteľa pri vytvorení interiéru (napr. odporúčané nábytky na nožičkách, neodporúča sa použitie koberca). Použitie stropného vykurovacieho systému prináša slobudu interierového dizajnu!

MONTOVANÝ DOM?

V prípade montovaných stavieb montáž sadrokartónovej stropnej konštrukcie je súčasťou samotnej výstavby, jej zhotovenie nespôsobuje navyše náklady. Produktová skupina CALEO CA 160 so svojím optimalizovaným výkonom a jedinečnou 30 cm-vou šírkou sa vynikajúco prispôsobuje k moderným stavebným konštrukciám.

PÝTAJTE SA A VYŽIADAJTE SI INDIVIDUÁLNU CENOVÚ PONUKU

Opýtajte sa našich odborníkov a získajte rozsiahle informácie o inštalácii a prevádzke našich vykurovacích systémov a o predpokladaných vykurovacích nákladoch. Radi Vám zodpovieme všetky otázky týkajúce sa tepelnotechnických vlastností budov.

NA STIAHNUTIE

Podrobné informácie o produktoch a systémoch

SKLADBA SYSTÉMU

NA STIAHNUTIE

NÁVOD NA POUŽITIE

NA STIAHNUTIE

MONTÁŽNY NÁVOD

NA STIAHNUTIE

ĎALŠIE RIEŠENIA

Spoznajte všetky výrobky a systémy CALEO

 • Všetky
 • Produkty
 • Systémy
CALEO REG Extra tenké podlahové vykurovacie systémy
CALEO EFFICIENT Akumulačné podlahové vykurovacie systémy
CALEO DIRECT Stenové alebo stropné vykurovacie systémy
BVF ZONE Ovládanie vykurovania cez internetové rozhranie
Prémiový vykurovací film CALEO CA
Vykurovacia rohož BVF H-MAT
Wi-fi Ready Termostat BVF 601i
Dotykový termostat BVF SYME
načítať viac textu